Poradnictwo psychologiczne to forma pomocy dla osób zdrowych przeżywających tak zwane kryzysy rozwojowe , nagromadzenie wydarzeń życiowych lub trudności w przystosowaniu się do życiowych zadań.

Głównym celem spotkań jest wsparcie psychologiczne, zdiagnozowanie potrzeb człowieka, zrozumienie problemu, poszukanie nowych sposobów rozwiązania trudności i zaplanowanie konkretnych kroków zmierzających do jego rozwiązania, a także wzmocnienie człowieka w realizowanych przez niego zmianach. Nie bez znaczenia w tym procesie jest strona duchowa, w której też zachodzą różne zmiany związane z naszą życiowa sytuacją.

Dla osób pomagających wg założeń Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich bardzo ważną sprawą jest uszanowanie sfery duchowej drugiego człowieka, oraz podejściu do niego zgodnie z ewangeliczną, chrześcijańską wizją człowieka.

Pomoc świadczą psychologowie, pedagodzy związani ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich

Na spotkanie można umówić się telefonicznie: Krzysztof Fil- tel. 609 710 247


INNA MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA POMOCY

 

 

W związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie 30 marca rozpoczęła bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 260 75 13.

Sytuacja epidemiczna i doświadczanie każdego dnia dużej ilości negatywnych wiadomości, niekorzystnie wpływa na dobrostan psychiczny wszystkich osób. W takich okolicznościach może pojawiać się poczucie lęku, osamotnienie, stres. Trudności i kryzysy z którymi osoba radziła sobie dotychczas, w nowych okolicznościach mogą wymagać pomocy specjalisty.

W związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie 30 marca uruchomiła bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 260 75 13.

Psycholog pełni dyżur telefoniczny od poniedziałku do środy w godz. 17.00-20.00, a w piątek w godz. 9.00-13.00. Duszpasterz odbiera telefony we czwartki w godz. 17.00-20.00. A z doradcą rodzinnym można się skontaktować we wtorki w godz. 9.00-13.00 i piątki w godz. 14.00-18.00.

poradnictwa laktacyjnego, prowadzonego przez certyfikowanego doradcę laktacyjnego mgr Iwonę Koprowską, można skorzystać dzwoniąc pod numer telefonu 600 701 799.

Poradnia Towarzyszenia Rodzinie świadczy pomoc m.in. w obszarach:

 • kryzys rodzinny, małżeński,  (zdrada, rozpad związku, rozwód),

 • przemoc domowa,

 • przemoc seksualna (nadużycia seksualne, gwałty),

 • utrata, żałoba,

 • choroba własna lub bliskiej osoby,

 • doświadczenie przestępstwa,

 • uzależnienia,

 • inne sytuacje trudne lub kryzysowe,

 • poradnictwo laktacyjne,

 • poradnictwo w zakresie rozpoznawania płodności,

 • poradnictwo duszpasterskie.

Fundacja została powołana 15 czerwca 2019 roku przez abp. Marka Jędraszewskiego, jej misją jest towarzyszenie rodzinom na różnych etapach jej życia oraz w tych sytuacjach, które stają się trudne do przezwyciężenia. Cele statutowe są realizowane przez Poradnię Towarzyszenia Rodzinie znajdującą się przy ul. Faustyny 70 w Krakowie, która rozpoczęła swoją działalność w marcu br. Zadaniem Poradni jest świadczenie pomocy specjalistycznej: psychologicznej, psychoterapeutycznej, mediacyjnej, duszpasterskiej, poradnictwa w rozpoznawaniu płodności oraz laktacyjnego.

Pomoc jest finansowana ze środków Fundacji Towarzyszenia Rodzinie.