Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:

https://pro-life.pl/materialy-edukacyjne/

Peregrynacja Figury Matki Bożej Brzemiennej z relikwiami św. Jana Pawła II

Do 25 marca w naszej parafii będzie trwać Peregrynacja Figury Matki Bożej Brzemiennej. Jest ona wymownym znakiem obrony życia.

Figurze Maryi w stanie błogosławionym towarzyszą relikwie św. Jana Pawła II, który był wielkim Jej czcicielem. Papież Polak wielokrotnie mówił, że pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. Św. Jan Paweł II codziennie modlił się w intencji obrony życia. Odmawiając prywatnie litanię loretańską, dodawał zawsze wezwanie: „Matko poczętych dzieci, módl się za nami”.

Matka Boża Brzemienna podróżuje po całej Polsce, by duchowo wzmacniać nasze zmagania w obronie życia. Zachęcamy do modlitwy o szacunek dla życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały jak bardzo aktualne jest to wezwanie.

Peregrynację zakończy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – od wspomnienia św. Józefa do Dnia Świętości Życia (25 marca) gdzie będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi materiałami – broszurami i ulotkami, które przybliżają m.in. piękno rozwoju dziecka pod sercem mamy czy też skutki przerwania życia, zarówno dla dziecka, matki jak i ojca czy rodzeństwa. Są też ulotki, które wskazują gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach związanych z ciążą lub też po stracie dziecka.

Śp. Inżynier Antoni Zięba – założyciel Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Człowieka mówił, że nie wystarczy bronić życia, ale trzeba bronić go mądrze. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które mogą być źródłem wiedzy dla nas i dla naszych bliskich w toczących się dyskusjach o życiu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:

 https://pro-life.pl/materialy-edukacyjne/

Spotkania online w każdą drugą środę miesiąca. Informacje i zapisy na www.webinary.pro-life.pl


Filmy, które warto zobaczyć: