Jesteś tutaj:Najnowsze Ogłoszenia

Najnowsze Ogłoszenia


2013.03.24 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

By Administrator - Posted on 13 kwiecień 2014

-  Niedziela Palmowa, którą przeżywamy, rozpoczyna w liturgii Wielki Tydzień - poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.  Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.  

-  Jeszcze dziś po każdej Mszy świętej w domu katechetycznym, są do nabycia baranki wielkanocne Caritas – to nasza jałmużna postna. 

- Msza Święta z oprawą liturgiczną  Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” – w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy Św. godzinna adoracja. Zapraszamy!

- Nasza parafia w ramach przygotowań do Kanonizacji Jana Pawła II, została zaproszona do Łagiewnik na nocną Adorację 14 kwietnia z poniedziałku na wtorek, od godz. 21.00 do 6.00 rano, starajmy się poświęcić chwilę czasu dla Jezusa i zanurzyć w Jego Miłosierdziu.

 

W Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00.  O 21.00 adorację prowadzi Grupa Modlitwy św. O. Pio.

 

Wielki Piątek - dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Post ścisły - obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku - nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień przychodzimy adorować Pana Jezusa w ciemnicy.

O godz. 8.00 Droga Krzyżowa  dla dorosłych, o 10.00 dla młodzieży, o 12.00 dla dzieci od I do VI klasy i adoracja przy ciemnicy.

W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o  1500  przyjdźmy licznie na uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego…

Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.  

Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja całą noc.

Zachęcamy wszystkich - dorosłych, młodzież i dzieci do nocnego czuwania, przyjdźmy na osobistą rozmowę z Jezusem, to wyjątkowa noc - wszystkie nasze radości i smutki przedstawmy Jezusowi.  Gorzkie Żale będą śpiewane o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00..

-  Wyznaczone są poszczególne ulice i rejony do nocnej adoracji, nocnego czuwania.   

O godz. 21.00 - adorują dzieci naszych szkół i młodzież; o 22.00 – studenci; o 23.00 – Oaza Rodzin i Grupa Modlitwy św. O. Pio, o 24.00 – Duszpasterska Rada Parafialna; od 1.00 – mieszkańcy ulic Mackiewicza, Bursztynowa, Narutowicza; od 2.00 – ul. Siewna, Legnicka i przyległe; od 3.00 – ul. Majora, Łepkowskiego i Powstańców ;  od 4.00 – ul. Dobrego Pasterza, Woronicza, Lublańska i przyległe ulice; od 5.00 - Wileńska, Celarowska, Brogi i przyległe; od 6.00 - Imbramowska, Zawodzie i przyległe oraz Os. Mozarta i Bociana; Róże adorują  wraz z rejonem zamieszkania.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przekazane na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Wielka Sobota to Wigilia Paschalna. Od wczesnych godzin rannych przychodźmy do kościoła na adorację Pana Jezusa w Grobie. Przed południem święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 15.00 co 15 minut. Przynosząc pokarmy do święcenia zatrzymajmy się przy Grobie Jezusa na chwilę adoracji.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 18.00 gromadzimy się przed kościołem, nastąpi poświęcenie ognia, Paschału i wejście do kościoła, tu nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego - dlatego w sobotę przynosimy świece. Liturgię Wielkiej Soboty zakończy Msza święta po której już nie ma adoracji Pana Jezusa w Grobie.

 

Wielka Niedziela - Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa - jest to największe Święto chrześcijan. Rezurekcja o godz. 6.00, procesja 3 razy wokół kościoła - zapraszamy całą naszą wspólnotę - Róże, poczty sztandarowe parafii i szkół w parafii, panie i młodzież do niesienia feretronów, orkiestrę. Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny.

 

- Dziś przed kościołem harcerze rozprowadzają palmy a Służba liturgiczna świece-paschaliki, które zapalimy na stole podczas Wielkanocy, dochód przeznaczony na wyjazd rekolekcyjny dzieci z naszej parafii podczas wakacji. 

- W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – kancelaria nieczynna. 

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca w Wielkanoc, składka będzie przeznaczona na odnowienie elewacji domu katechetycznego. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. W Chicie o Kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu

 

 

Etykietowanie

2014.04.04 - Plan Rekolekcji Intronizacyjnych Wielkopostnych

By Administrator - Posted on 04 kwiecień 2014

PROGRAM REKOLEKCJI INTRONIZACYJNYCH WIELKOPOSTNYCH 2014

 

Pomoc Kościołowi w Potrzebie (pomaga misjonarzom, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów) - organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W naszej parafii zbiórka będzie w piątek 4 kwietnia. Od godzin rannych do 16.00 należy dostarczyć sprzęt na parking przy kościele.

Oddając zużyty sprzęt elektryczny pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją i dokładamy swoją cegiełkę do niesienia pomocy ludziom w potrzebie

 

 

Droga Krzyżowa w piątek

o 16:30 dla dzieci,

o 17:30 dla dorosłych

i o 19:00 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00

Etykietowanie

2014.02.16

By Administrator - Posted on 22 luty 2014

Ogłoszenia:

Przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 do 18.00. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza, Dobrego Pasterza, Woronicza oraz im przyległe. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Os. Mozarta, ulic Siewna, Mackiewicza, Bociana, Imbramowska, Legnicka i przyległe.

  • Jutro o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.  
  • w poniedziałek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej   
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godzinie 18.00, następnie spotkanie w salce i film o objawieniach M. B. w Lourdes - zapraszamy.
  • w każdy piątek o godz. 15.00 w kaplicy adoracji jest prowadzone przez Róże Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Wszystkich pragnących zgłębiać życie i nauczanie bł. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek   na Mszę św. o godz. 18.00 – po Mszy nabożeństwo i ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II.
  • w sobotę Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

Etykietowanie